Velká radost – mimořádný úspěch studenta Gymnázia Cheb Lukáše Pulce – postup na Mezinárodní geografickou olympiádu v Kanadě

Kočvara JaroslavAktuality, Zeměpis a geografie

V pondělí 23. a úterý 24. dubna proběhlo v prostorách Přírodovědecké fakulty UK ústřední kolo Zeměpisné olympiády. Do celostátního kola postoupilo 25 nejlepších mladých geografů ze všech krajů České republiky

Skvělého úspěchu zde dosáhl student sexty A Gymnázia Cheb Lukáš Pulec, který v kategorii D obsadil nádherné „stříbrné“ (druhé) místo a díky medailové pozici si vybojoval postup a spolu s dalšími medailisty odjede reprezentovat Českou republiku na Mezinárodní geografickou olympiádu. Tato mezinárodní soutěž International Geography Olympiad (iGeo) se letos uskuteční v první polovině srpna (31. 7. – 13. 8. 2018) v Kanadě.

Ústřední kolo se skládalo z vědomostní části (práce s atlasem a znalostní testy), ale také z praktické terénní práce, která probíhala hned první den v Jílovém u Prahy (v této části dosáhl Lukáš Pulec nejlepší výsledek ze všech soutěžících!).

Již se stalo tradicí, že nejúspěšnější řešitelé Zeměpisné olympiády, kteří chtějí po střední škole pokračovat ve studiu geografie na vysokých školách, mají odpuštěné přijímacích zkoušky.

Společně s Lukášem se těšíme z jeho velkého úspěchu, gratulujeme a děkujeme mu za skvělou reprezentaci školy. Našeho studenta čeká nejdříve příprava na mezinárodní klání formou Letní geografické školy (od 12. 7. do 15. 7. 2018 v Dobrušce) a pak už cesta do kanadského Québecu. Držíme palce!

Rozhovor s Lukášem Pulcem na iDNES.cz.

Děkujeme také paní profesorce Jalovcové, která svého žáka do soutěže motivovala a podílela se na jeho přípravě.