Výzvy, soutěže a úžasná překvapení

Stanislav CisarikAktuality

Druhé pololetí začalo velice intenzivně. Hned 1. února jsem podnikl svoji první soutěžní (jako kantor) výpravu mimo náš Cheb. Cílem byl krajský úřad v Karlových Varech, kde se 4 žáci naší školy měli účastnit krajského kola Ekonomické olympiády. Výzvu představoval písemný test na 45 minut a dalších 40 soutěžících z ostatních středních škol v Karlovarském kraji. Otázky byly orientované na složitější problémy z oblasti teorie i praxe ekonomie.

Celý den probíhal v poklidné náladě, nervozita ze soutěže se vůbec neprojevila. Tam i zpět jsme včetně krátké pauzy na dobrý oběd zvládli cestu bez větších komplikací.

Horší už bylo čekání na výsledky. Ty jsou od včerejšího odpoledne k dispozici. Přiznám se, že mám obrovskou radost z toho, jak naši žáci dopadli. David Ondrišík, Veronika Plevná a Benedikt Patočka sice neobsadili postupové pozice (do národního kola postoupilo prvních 50 účastníků ze všech krajských kol), přesto umístění (v kontextu všech krajů) v podobě Davidova 612. (v kraji 18.), Veroniky 360. (v kraji 6.) a Benediktova 324. (v kraji 5.) místa jsou velice pěkná umístění. Posledním z reprezentantů naší školy byl Radek Truhlář, který v konkurenci více než 900 soutěžících vybojoval 29. místo (v kraji 2.) a bude 19.-20. června reprezentovat školu na celostátním kole.

Chtěl bych všem poděkovat za účast a také za skvěle strávený den.

Stanislav Cisarik