Vzpomínka na Edith Piaf – okouzlující večer ve studiu D Západočeského divadla v Chebu

Kočvara JaroslavAktuality

V pondělí 12. listopadu 2018 předvedli studenti chebského gymnázia, v komorní atmosféře studia D Západočeského divadla v Chebu, opakované představení Vzpomínka na Edith Piaf.

Kdo přišli, nelitovali – představení bylo opravdu podařené a krásné. Všichni jeho aktéři ho odehráli nejenom na vysoké úrovni, ale především s mimořádným zanícením, zápalem a prožitkem, který předali přítomnému obecenstvu. Některé předvedené výkony byly skutečně dojemné a naskakovala při nich příslovečná „husí kůže“.

Nebyla to jen pocta světoznámé a oblíbené francouzské šansoniérce, ale také nádherná ukázka toho, jak též může vypadat vyučování francouzského jazyka. Plné nefalšovaných emocí, pozitivní motivace a nadšení. Tak může také vypadat škola, aniž bychom přitom vůbec vnímali, že se všichni učíme a vzděláváme.

Upřímně děkuji za krásný zážitek nejen našim studentkám a studentům (jsem na ně moc hrdý), ale zvláště paní profesorce Jitce Joanidisové, která ukazuje, že dovede své žáky získat a nadchnout – oni dobře poznají, že vkládá do učitelské profese nejen velké zaujetí a nadšení, ale i své srdce. Děkuji také všem, kteří paní profesorku v tomto úsilí nějakým způsobem podpořili.

Využít prostory studia D, umožnilo vedení Západočeského divadla v Chebu. Doufám jen, že tak povedené představení nebylo poslední.