Žáci Gymnázia Cheb slaví úspěch v soutěži Purple Comet 2020

Ivana KrutinováAktuality, Matematika

Purple Comet! Math Meet! je on-line matematická soutěž, ve které studenti z celého světa řeší v týmech o max. 6 členech zapeklité matematické problémy. Letos se do tohoto výpočetního klání přihlásilo celkem 2505 týmů z 53 různých zemí světa, mezi nimiž bylo také několik našich družstev. Soutěž proběhla poslední týden v dubnu a žáci Gymnázia Cheb se v ní rozhodně neztratili.

V kategorii určené pro nižší stupně gymnázií se na 5. místě v rámci ČR a 58. místě celosvětově umístil tým „Mikromega“ ve složení Veronika Plevná, Miroslava Plevná, Réka Šuba, Petr Halbich, Martin Skalický a Radek Truhlář.

V kategorii pro vyšší stupně gymnázií pak naši školu reprezentoval tým „PiTiMi“ tvořený Ondřejem Jamelským, Alešem Kirschem a Thi Thien Trang Pham, který se i přes poloviční počet členů umístil na krásném 8. místě v ČR a 160. místě celosvětově.

Všem studentům Gymnázia Cheb, kteří se do soutěže zapojili, moc děkujeme za účast a gratulujeme k jejich úspěchu!