Zeměpisná olympiáda 2021

Pavel HavrdaAktuality, Zeměpis a geografie

Covid necovid, Zeměpisná olympiáda proběhla. A byli jsme úspěšní!

Každý rok se žáci našeho gymnázia účastní školního, okresního a krajského kola Zeměpisné olympiády. Ani letos nezabránila nepříznivá epidemiologická situace našim žákům zúčastnit se této tradiční soutěže, i když v netradiční online podobě. Celkem se zapojilo 18 žáků ve všech čtyřech kategoriích. A jak dopadli?

Nejprve se uskutečnilo ŠKOLNÍ KOLO. 26. ledna pro kategorii B (sekundy), 27. ledna pro kategorie A (primy) a C (tercie + kvarty) a 28. ledna pro kategorii D (kvinty až oktávy a odpovídající ročníky čtyřletého cyklu).
V kategorii A zvítězila Martina Kalašová (1.A) 🥇.
V kategorii B první místo obhájil Libor Rytíř (2.A) 🥇.
V kategorii C zvítězil Tomáš Peták (4.B) 🥇 před Radkem Hánou (4.A) 🥈, třetí místo připadlo Vojtěchu Richterovi (3.B) 🥉. Dále se umístili Lucie Jakubíková (3.A), Benedikt Patočka (3.A), Anna Matušková (4.B), Lukáš Kesl (4.B), Daniel Postl (3.B) a Tereza Akantisová (3.B).
V kategorii D se na prvním místě umístila žákyně Le Hoang Hoa Mai (6.A) 🥇. Za ní se umístily Miroslava Plevná (5.A) 🥈 a Markéta Kubátová (6.A) 🥉. Další umístění: Karel Peterek (5.B), Adam Hönig (2.E), Le Phuong Uyen (6.A) a Martin Sudimac (5.B).

Ve středu 17. února proběhlo OKRESNÍ KOLO, do kterého postoupili vždy první tři vítězové z kola školního.
V kategorii A obsadila Martina Kalašová pěkné 3. místo 🥉 (s postupem do krajského kola).
V kategorii B zvítězil Libor Rytíř 🥇 a postoupil tak také do kola krajského.
V kategorii C se do první desítky vešli Radek Hána (6. místo) a Vojtěch Richter (10. místo).
V kategorii D skončila na hezkém 3. místě Miroslava Plevná 🥉 (rovněž s postupem do krajského kola). Dívky Le Hoang Hoa Mai a Markéta Kubátová obsadily po řadě 5. a 7. místo.

O měsíc později čili 17. března 2021 se pak konalo KRAJSKÉ KOLO, kde jsme rovněž dosáhli hezkého umístění.
Libor Rytíř (kategorie B) se umístil na krásném bronzovém místě 🥉.
Miroslava Plevná (kategorie D) se může pochlubit rovněž pěkným 4. místem 🏅.

Všem žákům a žákyním děkujeme za účast a těm nejúspěšnějším pak srdečně blahopřejeme! 👍👍👍