Cesta minulostí vede do Olomouce

Lenka TěžkáAktuality, Dějepis a latina

Letošní ročník Dějepisné olympiády byl vyhlášen na téma Cesty jako tepny civilizace. Co to znamená pro soutěžící? Že budou studovat lokomotivy, železnice, bicykly, motocykly, parovozy, povozy, parníky, dostavníky a koloběžky, že nastudují, kudy se chodilo pěšky a kam pluly karavely, jak cestovali objevitelé, exulanti i celé národy.

Po peripetiích školního a okresního kola se naši dva zástupci z tercie A úspěšně probojovali do kola krajského, kde 20. března 2019 vybojovali 1. (Mirka Plevná) a 5. místo (Martin Skalický).

Oběma děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

Po svém krajském vítězství se může Mirka konečně poddat cestovatelské horečce nejen teoreticky, ale i reálně – její cesta povede do Olomouce, kde se v týdnu od 20. do 24. května zúčastní celostátního zápolení dějepisných olympioniků.

Hodně štěstí!