Dějepisná olympiáda 2021

Lenka TěžkáAktuality, Dějepis a latina

Dějepisná olympiáda se letos uskutečnila na téma Labyrintem barokního světa. Těší nás, že se naši dějepisci v barokním labyrintu neztratili.

Školního kola DěO 16. 11. 2020 se zúčastnilo po 11 žácích v obou kategorií (ZŠ a ), na stupních vítězů stanuli:

I. kategorie – Ambra Liv Conrad a Radek Hána (4.A) – se shodným počtem bodů na 1. – 2. místě,                         Daniel Postl (3.B) – 3. místo

II. kategorie – Matěj Molnar (1.E) – 1. místo, Miroslava Plevná (5.A) – 2. místo, Martin Skalický (5.A) – 3. místo

V okresním kole DěO 18. 1. 2021 se naši zástupci umístili takto:

Ambra Liv Conrad – 3. místo, Radek Hána – 5. místo, Daniel Postl – 6. místo

Miroslava Plevná – 4. místo, Martin Skalický – 6. místo, Matěj Molnar – 7. místo

V krajském kole DěO 18. 3. 2021 dosáhli naši dějepisci následujícího umístění:

Ambra Liv Conrad – 2. místo, Radek Hána – 6. místo, Daniel Postl – 13. místo

Miroslava Plevná – 1. místo s postupem do celostátního kola 🥇

Celostátní kolo dějepisné olympiády se bude konat začátkem června. Mirce přejeme hodně štěstí v soutěžním klání a pohodu při závěrečné obhajobě soutěžní práce Cesta barokního poutníka Chebskem.

Všem soutěžícím děkujeme za jejich nasazení a výkony, za zájem o dějiny a za práci odvedenou v nepříznivých podmínkách letošního školního roku.