Novinky z dějepisu

Stanislav CisarikAktuality, Dějepis a latina

Ve čtvrtek 24.11. proběhl již XXX. ročník Dějepisné soutěže gymnázií. Tématem byla Cesta do pekla a zpět, zaměřená na období druhé světové války v Evropě. Tým, který naši školu reprezentoval, byl ve složení: Radek Hána (sexta A), Martin Skalický a Miroslava Plevná (oba septima A). Období druhé světové války se ukázala jako obrovská výzva. Naši studenti se umístili ve druhé polovině výsledkové listiny, oceňuji však jejich snahu a odhodlání. Příští rok proběhne další ročník soutěže, zaměřený na události mezi lety 1945 a 1975.
Také bych chtěl poděkovat panu Stulákovi a jeho realizačnímu týmu za špičkovou organizaci.

7.12.2022 proběhlo na gymnázium školní kolo dějepisné olympiády se zaměřením na československé dějiny po druhé světové válce. Kategorie I (tercie, kvarta) se účastnilo celkem 23 žáků, kategorie II (vyšší gymnázium) 12. V první řadě chci soutěžící pochválit za účast, o to více za jejich krásné výsledky. Téměř všem se podařilo dosáhnout hranice úspěšných řešitelů (více než 60%), zbylí žáci skončili těsně pod touto hranicí.

V obrovské konkurenci se na 1.-2. místě umístili v kategorii I Josef Bohuslav Mecner (kvarta B) a Libor Rytíř (kvarta A), na 3.-4. místě Vít Matoušek (kvarta A) a Tobiáš Krištof (tercie A).

V kategorii II postupují do okresního kola Miroslava Plevná (septima A), Radek Hána (sexta A) a Benedikt Patočka (kvinta A). V okresním kole, které se bude konat v polovině ledna, bude mít Gymnázium Cheb plné zastoupení.