Úspěch jménem francouzština

Jitka JoanidisováAktuality, Francouzský jazyk

Zastavení první

Na nedávný úspěch Majky Le Hoang Hoa ze 4. A navázali další francouzštináři, kteří naši školu reprezentovali v krajském kole Soutěže cizích jazyků, která se konala 2. 4. 2019 v DDM Karlovy Vary.

Nutno s velkým potěšením říci, že vyslaná šestice se opravdu vydatně činila. V kategorii A1 stříbrně zazářila Adéla Le Phuong Uyen (4. A) a již zmíněna Majka Le Hoang obsadila hezké 4. místo. V kategoriích B1 a B2 nejcennější kov vybojovaly Klára Siglová (5. A, kategorie B1) a Barbora Hrabětová (7. A, kategorie B2). Děvčatům vydatně sekundovali Nikolaos Giannoulas (2. E, kategorie B1) a Adéla Krčmová (6. A, kategorie B2). Oba si z Karlových Varů odvezli bronzovou medaili.

Všem šesti patří obrovská pochvala za vynikající výkony. Velký dík za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy a děvčatům postupujícím do celostátního kola hodně štěstí a pevné nervy.

Zastavení druhé

Ve středu 3. 4. 2019 se v aule JKC Gymnázia Cheb konalo školní kolo 3. ročníku soutěže Lecture à haute voix (Čtení uměleckého textu nahlas) s názvem L’amour/L’amitié (Láska/přátelství).

19 účastníků (Otakar Bulík,  Tony Dang, Aneta Dúcka, Sára Eisenhammer, Nikolaos Giannoulas, Hana Günzel, Petr Hnilica, Lucie Hradecká, Jakub Jílek, Lucie Kraftová, Adéla Krčmová, Adéla Le Phuong Uyen, Terezie Maherová, Ester Pistorová, Klára Siglová, Natálie Šimovičová, Antonín Šrail, Josef Tolar a Matěj Vojík) předvedlo porotě v čele s paní Mgr. Ivanou Utíkalovou a divákům tak vynikající a vyrovnané výkony, že úkol – vybrat tři nejlepší – nebyl rozhodně snadný. Třetí místo obsadily se stejným počtem bodů Lucie Hradecká a Terezie Maherová, na druhém místě skončila Klára Siglová a první místo vybojovala Adéla Krčmová. Adéla, Klára a Lucie postupují do celostátního setkání „čtenářů uměleckého textu nahlas“, které se koná pod záštitou MŠMT v prostorách Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové 15. 4. 2019 .

Ráda bych chtěla jménem svým i jménem kolegů, kteří se mnou byli v porotě – paní Mgr. Linda Bubancová a pan Mgr. Pavel Havda, poděkovat opravdu všem za účast a za krásně prožité odpoledne za zvuku libozvučné francouzštiny. A věřím, že každý si v tomto poetickém klání něco našel a něco hezkého si odnesl. Už se těším na další „francouzské“ odpoledne s Vámi.

Zastavení třetí

4. reprízou se 10. dubna 2019 v 19 h v „D“ ZDCH naposledy rozloučíme s veleúspěšným žákovským představením o Edith Piaf.

Touto cestou bych chtěla moc poděkovat všem účinkujícím i těm, které na scéně není vidět, jmenovitě Ester Pistorové, Antonínu Šrailovi, Kláře Siglové, Terezii Maherové, Adéle Krčmové, Anně Vondráčkové, Josefu Tolarovi, Nikolaosi Giannoulasovi, Tomu Křížkovi, Karolíně Joanidisová a Jakubu Pouzarovi za to, že se díky nim ze skromného projektu vyklubalo strhující, dojemné představení, na které mohou být opravdu právem velmi pyšní.

Jitka Joanidisová