Zlatá v celostátním kole soutěže Matematický KLOKAN 2022

Kočvara JaroslavAktuality, Matematika

Gratulujeme studentce sexty A Gymnázia Cheb Veronice Plevné, která obsadila v celostátním kole matematické soutěže KLOKAN 2022 vynikající první místo kategorie JUNIOR. V konkurenci 15 667 řešitelů této kategorie přitom dosáhla 120, tj. maximum možných bodů, což se podařilo pouze 17 dalším soutěžícím z celé České republiky (průměrný bodový zisk byl 48 bodů).

Děkujeme Veronice za skvělou reprezentaci školy a vyučujícím za motivaci do soutěže a její organizaci a realizaci na Gymnáziu Cheb.

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995.

Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A.Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ), Junior (1. – 2. ročník SŠ) a Student (3. – 4. ročník SŠ).

Podrobný přehled výsledků najdete na vysledky2022.pdf (matematickyklokan.net).