Lyžařské kurzy Gymnázia Cheb

Libor MatoušekAktuality, Tělesná výchova

Venku už konečně začalo JARO, ale jako vzpomínku na zimu zařazujeme ohlédnutí za lyžařskými výchovně vzdělávacími kurzy naší školy.

KRUŠNÉ HORY

Webové stránky lyžařského kurzu řeknou vše…

ALPY

V době od 18. do 24. března 2018 třídy 6.A, 6.B a 2.E absolvovaly lyžařský výcvik
v rakouském Seebodenu u jezera Millstättersee. Ubytováni jsme byli ve tříhvězdičkovém
hotelu s polopenzí. Každý den jsme dojížděli za lyžováním vlastním autobusem, a tak jsme
během pěti dní navštívili čtyři lyžařská střediska. Učitelé si nás rozdělili do čtyř skupin podle
lyžařských schopností. Kromě prvního dne jsme měli ideální počasí i sněhové podmínky. Kurz
naplnil naše očekávání a skoro všichni jsme se vrátili domů bez zranění. Děkujeme našim
učitelům, paní zdravušce a panu řidiči za trpělivost, ochotu a perfektní servis.

Petra Nohejlová (6.B)

Drobné doplnění:

Účastníci zájezdu: 61 žáků 6.A, 6.B a 2.E; vedoucí kurzu: Jiří Beneš; Dagmar Janatová, Milan Kůtek, Libor Matoušek, Jan Žídek a zdravotnice Hana Fojtová.

Navštívená lyžařská střediska: Gerlitzen (pondělí ve sněžení a mlze), Katschberg (nádherné počasí i sjezdovky), Bad Kleinkirchheim (třetí – rizikový, zkrácený den), Gerlitzen podruhé (stálo za to se sem vrátit v slunečném počasí) a na rozloučenou Goldeck (na který jsme viděli přímo z oken hotelu).

A navíc jedno povedené video Michaely Mochánové, děkujeme!