Pohár rozhlasu

Tůmová MichaelaAktuality, Tělesná výchova

Atletických závodů Poháru rozhlasu se zúčastnila také naše škola Gymnázia Cheb. Soutěžily mezi sebou jednotlivé základní školy ve dvou kategorií, mladší a starší žáci.

Mladší žáci soutěžili v disciplínách: 60m, 600m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem a štafeta 4x60m.
Starší žáci soutěžili v disciplínách: 60m, 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí (3kg) a štafeta 4x60m.

Skupina okrskového kola se konala 9. května na Atletickém stadionu v Chebu. Počasí soutěžícím přálo.
Mladší žákyně se umísitily se ziskem 4756 bodů na 2. místě. Děvčata tak postoupila na okresní kolo, které se konalo 15. května v Mariánských Lázní. Zde získaly 4385 bodů a umístily se na krásném 3. místě.

Starší děvčata vybojovala se ziskem 5203 bodů též 2. místo ve skupině okrskového kola. I tyto bojovnice postoupily do okresního kola, kde se jim opět dařilo. Svým nasazením a chutí sportovat získaly 5093 bodů a obhájily tak své 2. místo z Chebu.

Do krajského kola postoupili vítězové z každé kategorie a dále postoupí tři školy s nejlepším bodovým ziskem ze všech okresů našeho kraje. Nyní všichni netrpělivě vyčkáváme výsledky z okresních kol a věříme, že bychom mohly s děvčaty postoupit díky vysokému bodovému zisku a zůčastnily se tak krajského kola v atletických závodech Poháru rozhlasu.