Chceš jít studovat po střední škole na vysokou? Tak pojď studovat k nám. Dovedli jsme tam stovky studentů a dovedeme tam i tebe! Můžeme být i tvou bránou na vysokou školu. U nás máš možnost studovat cokoliv, co v životě a při dalším studiu využiješ. Účastníme se také většiny prestižních oborových soutěží v ČR – dostaneš tak skvělou příležitost se svými znalostmi zazářit.

Pěvecký sbor Canzona, divadelní soubor Trychtýř, Kin-Ball, astronomie s vlastním planetáriem nebo  prestižní dějepisná soutěž – a to je jen ukázka aktivit, do kterých se u nás můžeš zapojit. A díky těmto volnočasovým aktivitám se můžeš odlišit od dalších studentů při pohovorech nebo přijímacích zkouškách na vysokou školu.

Cizí jazyky se můžeš naučit až na profesionální úroveň C1 a odcházet s mezinárodním jazykovým certifikátem. Získat u nás můžeš mimo jiné i Evropský certifikát ECDL – řidičák na počítač. Veškeré školní aktivity probíhají v moderních prostorách s moderní výbavou, jako jsou například infrakamery, 3D tiskárna, 350 počítačů a další technologie, o kterých se ostatním gymnáziím zatím jen zdá.

Vytvářej si budoucnost skrz velkou nabídku volitelných předmětů

 • Najdi sám sebe – Nevíš, kam chceš směřovat po střední škole? U nás máš šanci to zjistit, především díky široké škále předmětů, které vyučujeme. Zaměř se pak na to, co tě opravdu naplňuje.
 • Jdi za tím, co tě baví – Už víš, co tě baví? Chceš se v tom zdokonalit a získat znalosti určitého oboru či předmětu pro studium na vysoké škole? Tak pojď k nám a my zajistíme, že pro tebe přijímačky na vysokou budou hračka.
 • Dostaneme tě na VŠ – Už několik let jsme vstupní bránou  našich studentů na vysokou školu. Naši studenti se opakovaně dostávají na nejprestižnější univerzity v Česku i ve světě. Dokonce máme i úspěšného absolventa Oxfordu!
 • 36 možných předmětů – Vybrat si můžeš ze seminářů biologie, dějepisu, chemie, fyziky, matematiky nebo například estetické či mediální výchovy a mnohých dalších. Studuj především to, co tě baví.
 • Jsme v kraji jediní – Žádná jiná škola v Karlovarském kraji nenabízí tak široké a propracované spektrum volitelných předmětů, jako Gymnázium Cheb. A my ti  chceme umožnit studovat to, co opravdu studovat chceš  a na kvalitní úrovni.

Co ti chceme nabídnout?

 • Vyrazíš se spolužáky na adaptační kurz a stanete se skvělým kolektivem.
 • Během studia vyjedeš na lyžařský a turistický kurz.
 • Můžeš získat ohromné znalosti astronomie. Prozkoumávat vesmír pak můžeš v naší hvězdárně a planetáriu.
 • Neomezujeme se jen na angličtinu a němčinu. Naučíme tě i francouzsky a rusky. Pak už se domluvíš téměř kdekoliv na světě.
 • Jsi sportovní typ? Pak pro tebe máme 2 tělocvičny, fitcentrum, saunu a venkovní hřiště.
 • A odnést si od nás můžeš i Evropský certifikát o počítačové gramotnosti EDCL – řidičák na počítač.

Jak to u nás vypadá?



Proč si vybrat Gymnázium Cheb?

 • 1.  Moderní prostory a vybavení

  Naše škola disponuje moderními prostory, které obsahují velkou aulu, venkovní hřiště s umělým povrchem, fitcentrum, saunu a mnoho dalšího. Na chodbách máme fyzikální pomůcky, které ukazují různé fyzikální jevy v praxi. Disponujeme také moderní audiovizuální technikou a hudebními nástroji.

 • 2. Profesionální a zkušený tým

  I díky našim pedagogům se naši studenti dostali na prestižní univerzity v Česku i v zahraničí. Společně vás připravíme na mezinárodní jazykové certifikáty, státní jazykové zkoušky a přijímací zkoušky na vysokou školu. Náš tým ví, co a jak učit a máme za sebou prokazatelně skvělé výsledky.

 • 3. Nejúspěšnější gymnázium v okrese

  Naši studenti vyhrávají všechny druhy soutěží, od soutěží fyzikálních, chemických, biologických, dějepisných až po další humanitně zaměřené soutěže.  Z 365 gymnázii jsme se v soutěži Excelence, která hodnotí úspěchy škol na soutěžích, umístili na 33. místě.


Naši studenti

Absolvent Josef Hazi

„Osmileté studium Gymnázia Cheb jsem úspěšně ukončil v roce 2011. Po gymnáziu jsem byl přijat na Oxford a dělal výzkumnou práci na MIT v Bostonu. V roce 2015 jsem promoval v Oxfordu a získal titul Master of Engineering.
Ke studiu v zahraničí mi kromě vlastní cílevědomé práce určitě pomohly kvalitní podmínky a příležitosti, které jsou studentům vytvořeny na Gymnáziu Cheb. Setkal jsem se s učiteli, kteří mě motivovali k účasti v předmětových v soutěžích. Podařilo se mi v nich uspět v krajských i republikových kolech.“

Josef HaziAbsolvent Oxfordu

Absolventka Martina Provázková

„Za to, kde teď ve svém profesním životě jsem, vděčím mimo jiné osmileté přípravě z chebského gymnázia. Konkrétně paní Joanidisové za perfektní základy francouzštiny, které mi pomohly vystudovat dvojí magisterský diplom na Sorbonně v Paříži a Jihočeské univerzitě v ČB v oboru obecná lingvistika. Toto vzdělání mi pak umožnilo vstup do mého prvního zaměstnání a to v České televizi v redakci vědy.“

Martina ProvázkováAbsolventka Sorbonny v Paříží a Jihočeské univerzity

Absolventka Hana Illichová

Když jsem po maturitě na Gymnáziu Cheb přišla do Prahy studovat biochemii na Karlově Univerzitě, začátky nebyly úplně lehké, ale mohu upřímně říci, že Gymnázium Cheb mě výborně připravilo a na nové studium jsem si rychle zvykla. Zejména dobré znalosti chemie pro mě byly velmi důležité.

Chtěla bych také vyzdvihnout výuku francouzštiny. Intenzivní a dobře vedené hodiny mi daly velmi dobré základy francouzského jazyka, a když jsem později v rámci magisterského studia odjela na roční stáž do Francie na Univerzitu Aix-Marseille, byla pro mě adaptace na nové prostředí mnohem jednodušší a má francouzština dosáhla rychle velmi slušné úrovně.

Hana Illichová, Karlova Univerzita v Praze, Přírodovědecká fakulta, Biochemie


Spolupráce a partneři naší školy

Naše škola je přidruženou školou UNESCO, což přináší spoustu nových možností pro učitele i studenty. Účastníme se zasedání škol UNESCO, pořádáme besedy či přednášky a setkáváme se s ostatními školy přidruženými pod UNESCO.

Naši celoroční činnost i jednotlivé aktivity podporuje finančně město Cheb.

Logo přidružených škol UNESCO
Logo město Cheb

Profil a uplatnění absolventa

Připravujeme naše studenty především pro studium na vysokých školách v ČR i zahraničí, kde dosahují skvělých výsledku a patří mezi ty nejlepší. Díky vysoké úrovni jazykové přípravy s kterou od nás studenti odcházejí, nemají problém studovat v Anglii, Německu a dalších státech. Pokud studenti nechtějí pokračovat na vysokou školu, dostanou se velmi jednoduše také na VOŠ. Pokud nechtějí absolventi zamířit na vysokou školu, najdou široké uplatnění na trhu práce díky vysoké úrovni znalostí, které u nás získají.

Student, který ukončí naši školu odchází s velkým rozsahem informací, ale také schopností se učit. Odnese si od nás kladný přístup k práci, chuť a schopnost se neustále zdokonalovat a bude umět dotahovat úkoly do úspěšného konce. Získá spoustu dobrých přátel a důležitých kontaktů pro život. Zúčastní se také velkého množství soutěží a získá tak velmi praktické informace do životopisu. Bude umět pracovat s nejmodernějšími technologiemi, jako je 3D tiskárna a může odejít i s tzv. „řidičákem na počítač“.

Další důležité odkazy pro studium na naší škole

KÓD OBORU
79-41-K/41 – čtyřleté
79-41-K/81- osmileté

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Gymnázium

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium
Osmileté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají pro oba typy studia – test se skládá z českého jazyka a matematiky. Do hodnocení přijímacího řízení se počítají známky z předchozího studia základní školy. Detailní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET TŘÍD OTEVÍRANÝCH PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019
Čtyřleté studium: 1 – 30 studentů
Osmileté studium: 2 – 60 studentů

ŠKOLNÉ
Ne