Gymnázium Cheb – Brána na vysokou školu. A to doslova. Studuj gymnázium, které tě v unikátních a moderních prostorech připraví na další studium na prestižních vysokých školách v Česku i v zahraničí. A víme, že z našeho gymnázia se dá dostat i na Oxford.

Chceš se stát architektem, psycholožkou, doktorem, právničkou nebo raketovým inženýrem? Potom je gymnázium tou nejlepší volbou. Proč si rovnou nezvolit to nejprestižnější v okolí? Kvalitní vzdělání ti zajistíme vyladěným systémem volitelných předmětů – po vzoru univerzit, ale už na střední škole. Můžeš také odejít s jazykovým certifikátem na špičkové úrovni C1 a s Certifikátem ECDL – řidičákem na počítač.

A co teprve naše vybavení! Máme několik počítačových učeben, laboratoře i vlastní planetárium. Jsme v podstatě science centrum a gymnázium v jednom. Ale stejně bude nejlepší, když se k nám přijdeš podívat na návštěvu nebo na den otevřených dveří.

První zážitky si odneseš už z adaptačního kurzu se svými novými spolužáky. Ale tím zdaleka výlety nekončí – se školou můžeš vycestovat za turistikou nebo na lyže. Chceme naše studenty rozvíjet od začátku studia do jeho ukončení. Tohle je škola, na které prostě chceš studovat.

Věděli jste, že…

Jsme
0x
vyhráli republikové soutěže ve všech možných oborech?

Naši studenti

6 důvodů, proč právě Gymnázium Cheb

Výborné výsledky. 85 % našich studentů se dostane na vysokou školu. Mnozí z nich se dostanou i na elitní zahraniční univerzity!

Kvalitní výbava. V naší škole máme například 3D tiskárnu, infrakamery, moderní hudební nástroje a 350 počítačů.  Takové vybavení v jiné škole nenajdeš.

Myslíme i na sportovce. Máme dvě velké tělocvičny, fitcentrum, saunu i venkovní hřiště s umělým povrchem. Kin-Ball, posilování, fotbal, basketbal – můžeš dělat cokoliv, co tě napadne.

Planetárium a hvězdárna. Míříme ke hvězdám. Máme vlastní školní planetárium a něco, co žádná jiná škola v ČR nemá – vlastní hvězdárnu.

Volitelné předměty. Máme nejvyladěnější systém volitelných předmětů. Pomůžeme ti najít to, co tě baví, abys mohl jít za svými sny.

Soutěže a olympiády. Účastníme se nejprestižnějších soutěží středních škol v ČR. Jednu takovou také již tradičně pořádáme – Dějepisnou soutěž.

Naše škola v číslech

Naše historie sahá do
0.
století
Od založení českého gymnázia v roce 1935 máme
absolventů
Vlastníme
počítačů
observatoř a planetárium

Naši studenti září ve světě

Absolventka Tereza Minářová

„Na Gymnáziu Cheb jsem strávila krásných 8 let. Za tu dobu jsem získala díky skvělým učitelům nejen spoustu vědomostí a všeobecné vzdělání, ale také pevný základ pro studium na univerzitě – „brána na vysokou školu“ je odpovídajícím přívlastkem, jak doceňuji každý rok při svých dalších studiích. Důležitá pro mě byla také vždy otevřená komunikace a podpora vedení a pedagogů.“

Tereza Minářová
Učitelka na česko-anglickém gymnáziu „Duhovka“.

Absolventka Nguyen Hoang Anh

Gymnáziu Cheb směřuje můj vděk zejména za obětavý a vždy přívětivý přístup všech učitelů. Ten mi dal nejen dostatek prostoru se věnovat dalším mimoškolním aktivitám a soutěžím, ale zejména ve mně probudil hlubší motivaci k učení a chuť vědět víc. Důležitost všeobecného přehledu, který jsem si z gymnázia odnesla, jsem docenila až při delším pobytu v zahraničí.“

Nguyen Hoang Anh
Studentka matematiky na univerzitě ve Würtzburgu v Německu.

Ze školního Facebooku