Aula gymnázia

Na dnech otevřených dveří se dozvíš informace k přijímacímu řízení, prohlédneš si budovu školy a můžeš si promluvit s našimi studenty a pedagogy. Ukážeme ti také, jak u nás probíhají hodiny zeměpisu, fyziky, chemie a biologie. A samozřejmě pro tebe máme připravenou ukázku v našem planetáriu. Dny otevřených dveří pořádáme dvakrát ročně.

Termíny dnů otevřených dveří

V úterý 6. prosince 2022 se uskuteční Den otevřených dveří.

Druhý termín Dne otevřených dveří je stanoven na úterý  14. února 2023.

Pozvánku a další informace k  nabízeným možnostem pro uchazeče najdete ZDE.

Přípravné kurzy

Přípravné kurzy na přijímací zkoušky budou probíhat v březnu a dubnu 2023. Informace a přihlašovací formulář (zapisování je možné od 1. prosince 2022 do 20. února 2023) najdete ZDE.

Cvičné testy k přijímacím zkouškám z českého jazyka na webu ičeština.cz pro inspiraci a trénink.

Testová zadání  z minulých let včetně záznamových archů, správných řešení a průvodců správných řešení najdete na stránkách CERMATu (Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání).

Na stejných stránkách se také můžete zaregistrovat pro nácvik testů a úloh.

Aplikace InspIS SETmobile pomůže při přípravě na přijímací a maturitní zkoušky

Žáci 9. i 5. ročníků základních škol mají možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky (pro čtyřletý i osmiletý studijní program) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám.
Testy, které Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby, připravilo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použity byly při přijímacích zkouškách v minulých letech.
Elektronická verze těchto testů je k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů.