Prezentiáda 2024 – krajská kola

Libor MatoušekAktuality, IVT

V úterý 9. dubna se v aule chebského gymnázia konalo krajské kolo soutěže v prezentačních dovednostech Prezentiáda pro základní školy…

…a o týden a den později (ve středu 17. dubna) se na stejném místě odehrálo krajské finále pro střední školy.

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Z osmi tříd nižšího gymnázia se našly jen tři statečné studentky z tercie A. Tým bowling balls daly dohromady Ester Kovaříková,
Kristýna Rambousková a Amálie Zounková. Umístily se na třetím místě 🥉 a přestože téma jejich prezentace bylo (z mého pohledu) skvělé, postupovaly jen první dva týmy a divokou kartu ten jejich nedostal 🤔.

STŘEDNÍ ŠKOLY

Ve středu 17. dubna za Gymnázium Cheb nastoupily dva týmy 👍 (pro zajímavost – z celého Karlovarského kraje se do krajského kola dostalo jen pět družstev). Trojice studentek 3.EAdéla Frantalová, Gabriela Khynychová a Eliška Sloupová – si dala originální název La Baguette Magical a zpracovala prezentaci na téma (ne)možné. Čtyřčlenná porota naše „bagety 🥖“ obodovala tak, že skončily na třetím (nepostupovém 😕) místě 🥉. Nicméně je tu kouzlo jménem divoká karta 🃏… a přesně tu Adéla, Gábina a Eliška dostaly 😀, takže se do Brna na finále podívají.
Na druhém místě 🥈 se umístil tým BFAM-SFAM, který dali dohromady Simona Spáčilová a Zdeněk Matoušek ze 6.A. Ti díky své povedené prezentaci na stejné téma postoupili do celostátního kola rovnou 👍!

Aby byla zprávy z letošní Prezentiády kompletní, tak na 1. místě 🥇 se díky (dle mého soudu) naprosto jedinečné prezentaci umístil tým MineCalm (z Gymnázia Sokolov) ve složení Anna Balcarová, Nikola Žippaiová.

GRATULUJI K POSTUPU do brněnského celostátního finále 🤗 oběma našim týmům, budeme vám držet palce 11. května!