55. Kýbl akademické krve 🩸

Libor MatoušekAktuality, Biologie

Tradiční akce chebské části Fakulty ekonomické ZČU (Facebook), zaměřená na dobrovolné dárcovství krve, oslavila 30 let od svého vzniku. A letos poprvé (a doufám, že ne naposled) se připojilo i několik zástupců Gymnázia Cheb.

Jsem právem hrdý na všechny naše žáky, kteří se k této akci přihlásili a smekám před nimi! Úspěchy v předmětových nebo sportovních soutěžích jsou chvályhodné, ale tahle disciplína je úplně jiná… Přestože účastníci Kýble akademické krve nepředvádějí žádné znalosti, sílu ani rychlost, dokáže JEDEN člověk změnit (přesněji zachránit) život až TŘEM dalším 👍. A hlavně tady jde o překonání strachu a darování části sebe samého (doslova 😉).

Moc rád bych poděkoval 🙏 a vzdal hold všem, kteří se:

• k účasti chtěli přihlásit a nakonec z různých objektivních důvodů (a že jich je a bylo) nemohli – nebojte, na jaře půjdeme znovu 🧛‍♂️,
  • na transfuzní plni odhodlání dostavili, ale byli paní doktorkou odmítnuti (týkalo se hned 3 hrdinek z naší školy),
  • dostali až k poslední, odběrové fázi (která je mimochodem nejkratší ze všech předchozích – může trvat třeba jen 5 minut 20 sekund 😜) a ve zdraví ji přežili 🩸!

A kdo jsou hrdinové 🦸‍♀️🦸‍♂️ čtvrtečního Kýble akademické krve?

7.A

Pližingrová Tereza (kterou bohužel kvůli krevnímu obrazu poslali domů 🤔, díky za odvahu, budu se těšit příště)

Chárová Anna Viktorie (nakonec jediná z žen, která se dostala do finále)

3.E

Halla Jakub

Tůma Vít

8.A

Halbich Petr

Hüttl Michal (stylově „krvácel pro dobrou věc“ v tričku Gymnázia Cheb 👕)

Lochman Jakub (trochu zapomněl, že má večer ještě důležitý trénink juda 🥋, snad to zvládl a hnědý pásek získal 👍)

Šuba Réka (na té transfuzní stanici nějak neví, co chtějí 😉 – někdo má krvinek moc, jiný má železa málo…)

Gottwaldová Tereza (…další má zase „skoroneviditelné žíly“).

FOTKY

Budu moc rád, když se nejméně ve stejném počtu zúčastníme v březnu 2024! A nezapomeňte, že dobré skutky a extrémní zážitky spojují 🤗!

S úctou

Libor Matoušek 🅾Rh➕