Krajské kolo Ekologické olympiády

Millionová HedvikaAktuality, Biologie, EVVO

V posledním dubnovém víkendu, konkrétně v pátek a sobotu 26. a 27.4. se vydala výprava pěti našich studentů do Žlutic, kde místní střední lesnická škola pořádala krajské kolo Ekologické olympiády. Jde o soutěž, kde jsou kromě teoretických znalostí prověřovány také praktické dovednosti a schopnosti zpracovat a odprezentovat zadaný úkol. Letošním tématem bylo „Zemědělství, potraviny a změna klimatu“. Výkony všech byly týmů byly velmi vyrovnané, bohužel pro nás, vítězové si výborně poradili s poznáváním přírodnin a tím získali náskok, který už nebylo možné dohnat.

Přesto náš lepší tým – mužská dvojice Marek Nídl a Mikuláš Zounek přivezl krásnou bronzovou medaili 🥉 a naše druhé družstvo – trojice Karolína Eva Urbaníková, Daniel Hoskovec a Josef Bohuslav Mecner získala nepopulární medaili bramborovou 🥔.

Všichni účastníci ale nasbírali cenné zkušenosti, které se jim určitě budou hodit nejenom v dalším ročníku soutěže.
Hedvika Millionová