Blíží se doba podávání přihlášek ke studiu na střední školy

Jan ŽídekAktuality

Vážení uchazeči, vážení rodiče,

upozorňujeme Vás na některé skutečnosti v oblasti přijímacího řízení na Gymnázium Cheb.

1. V pondělí 15. 1. 2024 byla na našich stránkách v odkazu Pro uchazeče/přijímací řízení zveřejněna kritéria přijímacího řízení pro přijetí ke studiu na Gymnáziu Cheb od 1. 9. 2024 pro žáky 5. tříd (osmiletý cyklus studia) a pro žáky 9. tříd (čtyřletý cyklus studia). Kritéria jsou také zveřejněna v papírové podobě na úřední desce Gymnázia Cheb při vjezdu do areálu školy.

2. Přihlášky ke studiu na střední škole je možné podávat v době od 1. 2. do 20. 2. 2024 prostřednictvím Digitálního informačního systému (Dipsy.cz)  nebo na papírové přihlášce.

Formulář ke stažení přihlášky a další informace o možnosti podávání přihlášek a k dalšímu průběhu přijímacího řízení najdete na stránkách Přijímačky 2024 a na stránkách Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (Cermat).

3. Do 16. 2. 2024 je pro žáky 5. i 9. tříd možné se přihlásit na přípravné kurzy na přijímací zkoušky. Více informací a možnost přihlášení najdete na těchto stránkách.

V současné době je přihlášeno 35 žáků 9. tříd a 44 žáků 5. tříd. Po 16. 2. 2024 již nebudou přihlášky k těmto kurzům možné.

4.  V úterý 6. 2. 2024 se od 16 hodin uskuteční druhý termín Dne otevřených dveří na Gymnáziu Cheb, kde budete informováni o studiu a přijímacím řízení, budete mít možnost si školu prohlédnout. Pozvánku s podrobnými informaci nejdete zde.

5. V případě dotazů týkajících se přijímacího řízení můžete využít adresu zidek@gymcheb.cz. Jen Vás prosíme, aby jste se před tím podrobně seznámili s informacemi na výše uvedených odkazech.

Jan Žídek