Chemická olympiáda – dvojnásobný postup do celostátního kola

Zuzana HabětínkováAktuality, Chemie

Dne 1.12.2023 se konalo krajské kolo Chemické olympiády v nejvyšší kategorii A. Do něj bylo na základě výsledků ve školním kole nominováno celkem 7 studentů naší školy:

Austová Adéla (8.B), Daňko Jan (8.A) , Melichar Elena (6.B), Nguyen Huu Thang (5.A), Plevná Miroslava (8.A) , Plevná Veronika (8.A) a Theiss Daniel (7.A).

V soutěži jsme nenašli konkurenci. S radostí oznamujeme, že medailové pozice získali svými skvělými výkony v teorii i dovednostmi v laboratoři tito soutěžící:

1. místo:   Daniel Theiss
  2. místo    Adéla Austová
  3. místo    Miroslava Plevná

Jejich úspěch byl korunován informací, že do národního kola byli, stejně jako minulý rok, nominováni dokonce 2 naši studenti.

Všem soutěžícím děkujeme za spoustu práce, kterou přípravě na olympiádu věnovali. Gratulujeme jim a jsme pyšní na to, jak naši školu v soutěži reprezentovali.

Danovi a Adéle přejeme, aby se v národním kole Chemické olympiády neztratili, a ukázali v této prestižní soutěži vše, co z chemie umí, a po všech stránkách si ji užili.

Zuzana Habětínková
Garant ChO