Exkurze chemických kroužků

Karla ŠmejkalováAktuality, Chemie

V úterý 12. prosince se vybráni studenti chemického kroužku Gymnázia Cheb zúčastnili exkurze do sklárny Moser a porcelánky Thun. Studentům tento zážitek zprostředkovaly učitelky chemie Karla Šmejkalová a Zuzana Habětínková.

Ve sklárně Moser v Karlových Varech pro ně byla připravena prohlídka jedinečné místní sklářské huti a návštěva muzea doprovázená dokumentem o historii sklárny.
Následně se přemístili do porcelánky, v Nové Roli, Thun 1794. Znovu jim bylo umožněno podívat se na všechny kroky výroby na vlastní oči. Nakonec si studenti sami mohli ozdobit vybraný kus porcelánu speciálními připékacími nálepkami.

Studenti se dozvěděli nejen o výrobě českých unikátních produktů, ale i o dlouholetých tradicích národního dědictví.

Studentky sext Simona Spáčilová a Martina Peltrámová