Finále VII. ročníku Ekonomické olympiády (19.-20.6.)

Stanislav CisarikAktuality

Chtěl bych vám všem pogratulovat. Už nyní jste vítězové. Dostali jste se mezi nejlepších 50 z 30800 soutěžících.“ Tato slova jsme si společně s Radkem Truhlářem vyslechli na úvod povídání od Pavla Potužáka, tvůrce testů pro soutěž Ekonomické olympiády.

Celostátní kolo VII. ročníku EO poprvé nabídlo dvoudenní program. V pondělí proběhla písemná část na University of New York in Prague. Během testování probíhala diskuse mezi pedagogy. Následně dostali finalisté možnost projít si řešení testu společně s jeho tvůrcem.

Večerní program prvního dne proběhl na lodi. Organizátoři si pro účastníky připravili bohatý program. Jeho součástí byl křest nové knihy Pavla Potužáka, udělování partnerských cen a diskuse mezi organizátory, hosty a soutěžícími.

Druhý den se konal v prostorách České národní banky. Po vyhlášení 10 nejlepších soutěžících, které čekalo ústní zkoušení, se zbytek soutěžících a koordinátorů zúčastnil prohlídky návštěvnického centra ČNB a panelové diskuse na téma „Jak se poprat s inflací“ a „Vzděláváním k úspěchu v nejisté době.“ Radek Truhlář v rámci obrovské konkurence vybojoval 39. místo.

Celá akce probíhala v dobré náladě, příjemném prostředí a nabídla možnost setkání se s osobnostmi české ekonomické scény, ať už šlo o bankovní či univerzitní sféru. Chtěl bych poděkovat organizátorům z INEV akademie za skvěle připravený program.