MÁME ZLATO A J(E)DEME NA TO!

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

V minulých dnech to pro naše gymnázium opět zacinkalo. Naší „běžecké partě“ se totiž v závodech v přespolním běhu podařilo dosáhnout hned několika krajských úspěchů, včetně postupu do celostátního finále.

Začnu od těch nejmladších. Děvčata ve III. kategorii (primy a sekundy) nejprve zvítězila v okrskovém kole v Chebu, ale v kole okresním měla opravdu velkou smůlu – k postupu do kraje jim chybělo jedno jediné místečko v pořadí… Podobně smolně, a to s nepopulární „bramborovou“ medaili, pak v krajském kole skončili chlapci v kategorii IV. (tercie a kvarty). Kluci však zaslouží velké uznání, neboť v okresním kole v Aši předtím zvítězili.

Bronzové medaile vybojovaly v krajských kolech naše dívčí družstva v kategoriích IV. a V. (střední školy). Je to opravdu velký úspěch, protože konkurence – především (tri)atletky z Karlových Varů, Sokolova a lyžařky z Ostrova a Aše – byla taktéž velká. A mezi námi: obdivuhodné je už to, že holky dokážou vydržet v závodním tempu běžet dva, resp. tři kilometry. Všechny neběhající pochybovače vyzývám, ať si to jdou zkusit 🙂

3.místo v KK – dívky kategorie IV.: (zleva) Eliška Zůnová, Markéta Draská, Christina Patočková, Ester Kovaříková, Amálie Zounková a Žaneta Fryšová

3.místo v KK – dívky kategorie V.: (zleva) Tereza Žaludová, Jitka Hejzková, Sofia Khyzhniak, Andrea Fryšová, Emi Bendová a Kateřina Čadová

To nejlepší nakonec. Chlapci z vyššího gymnázia (kategorie V.) nedali svým soupeřům v krajském kole žádnou šanci a opět zvítězili. Odměnou za jejich skvělý týmový výkon na téměř šestikilometrové trati v Sokolově je – kromě zlatých medailií – postup do celostátního finále, které poběžíme před podzimními prázdninami ve Žďáru nad Sázavou. Tak nám prosím držte pěsti!

1.místo v KK – chlapci kategorie V.: (zleva) Jakub Havránek, Ondřej Postl, Jan Daňko, Filip Novák, Patrik Němec a Jan Zůna

Děkuji všem za vynikající reprezentaci naší školy!

Mgr. Milan Kůtek