Medailové florbalové úspěchy týmů Gymnázia Cheb

Jan ŽídekAktuality, Tělesná výchova

V týdnu od 4. do 8. 12. 2023 se pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií v chebské sportovní hale uskutečnila okresní finále ve florbalu.

Naše týmy osadily na těchto turnajích, kam postoupily z nižších kol, přední místa.

Dívčí družstvo složené z žákyň tercií a kvart v silné konkurenci okresní finále vyhrálo.  O tento úspěch se zasloužily z 3. A Eliška Keslová, Ester Kovaříková, Sofie Nociarová, Kristýna Rambousková, Eliška Sližová a Gabriela Švehlová, Amálie Zounková, z 4. A Markéta Draská a Christina Patočková, z 4. B Adriana Hessová a Aneta Seifrtová.

V kategorii mladších děvčat z prim a sekund se dívkám z Gymnázia Cheb podařilo obsadit druhé místo.

Družstvo hrálo ve složení Klára Červenková, Viktorie Kopecká a Evelina Savina z 1. A, Ela Hovorková a Ester Kraclíková z 1. B, Kateřina Korelusová, Kateřina Kufnerová a Soňa Orsáková z 2. A, Karolína Chudobová a Kamila Postlová z 2.B.

Družstva dívek budou společně s týmy z 1. ZŠ Cheb zastupovat chebský okres v krajských finále, které se uskuteční v lednu.

Stupně vítězů osadili také mladší chlapci z prim a sekund, kteří skončili na 3. místě. Gymnázium Cheb v této kategorii reprezentovali Matyáš Braun, Denis Dudr, Michael Jaksch a Vojtěch Lavička z 1.A, Jiří Vokoun, Oliver Slavíček a Filip Skala z 1. B, Jakub Krištof a Jakub Skřivan z 2. A, Lukáš Kubal a Martin Kožený ze 2. B.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a dívkám přejeme úspěch také v krajských finále.