Naši studenti a pedagogové převzali ocenění Nadace Schola Ludus

Kočvara JaroslavAktuality

V Kulturním centru Svoboda se 30. března 2022, u příležitosti předchozího Dne učitelů, uskutečnilo tradiční předávání cen městské Nadace Schola Ludus, které jsou žákům a učitelům udělovány za mimořádné studijní a pedagogické výsledky.

I když byl celý uplynulý školní rok 2020/2021 velmi významně poznamenán opatřeními navázanými na řešení pandemie nemoci COVID-19, byla žeň úspěchů celé řady studentů obdivuhodná, navrženi však mohli být podle nových pravidel NSL pouze dva studenti za nižší a dva za vyšší gymnázium…

Z řad žáků a studentů Gymnázia Cheb byli za dosažené výsledky v loňském školním roce (2020/21) Nadací Schola Ludus oceněni: Daniel Viktor Theiss, Laura Gillarová, Veronika Plevná a Miroslava Plevná. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

(Na fotografii druhá a třetí zleva sestry Veronika a Miroslava Plevné, šestý a sedmá zleva Daniel Viktor Theiss a Laura Gillarová.)

Ocenění Nadace Schola Ludus letos mezi učiteli obdrželi také dvě naše pedagožky – Mgr. Dagmar Hájek Janatová a Mgr. Blanka Stehlíková. Gratulujeme!

(Na fotografii zleva předseda školské komise Mgr. Milan Kůtek, prof. Blanka Stehlíková, prof. Dagmar Hájek Janatová a poslední v řadě (zcela vpravo) radní města Jan Žídek.)

Nadace Schola Ludus byla založena v roce 1992 z iniciativy tehdejšího starosty Františka Lindy (†2010) a chebského rodáka a čestného občana města Hanse Novotnyho (†2012).

Schola Ludus je přitom jedinou městskou nadací podporující vzdělanost v celé republice. Město jí každoročně přispívá částkou ve výši 200 tisíc korun. Vedle oceňování úspěšných studentů a pedagogů se nadace zaměřuje i na financování vybraných vzdělávacích projektů.

Nižší gymnázium

Daniel Viktor Theiss

(ve školním roce 2020/21 student kvarty A Gymnázia Cheb, aktuálně kvinta A)

• místo ve školním, 1. místo v okresním a 1. místo v krajském kole Chemické olympiády kategorie D.
  • místo v krajském kole Chemické olympiády kategorie C.
    Pozn.: Kategorie C je určena už pro středoškoláky, resp. žáky vyššího stupně gymnázia.
  • místo v okresním a 2. místo v krajském kole Fyzikální olympiády kategorie E.
  • místo v okresním a 2. místo v krajském kole Matematické olympiády kategorie Z9.
  • místo ve školním a úspěšná reprezentace školy v krajském kole Logické olympiády.
  • Ve školním roce 2020/2021 opětovně vyhodnocen na 1. místě podle dosažených výsledků v přírodovědných a matematických soutěžích a olympiádách na nižším stupni gymnázia.
  • Dosahuje vždy výborných a příkladných studijních výsledků – prospěch stále s vyznamenáním (samé jedničky na vysvědčení).

Laura Gillarová

(ve školním roce 2020/21 studentka kvarty A Gymnázia Cheb, aktuálně kvinta A)

• místo v krajském kole Matematické olympiády kategorie Z9.
  • místo v krajském kole soutěže Matematický klokan.
  • Aktivní účast a úspěšné zapojení do celostátní matematické soutěže MaSo.
  • místo v krajském kole Fyzikální olympiády kategorie E.
  • místo v okresním a 3. místo v krajském kole Chemické olympiády kategorie D.
  • Úspěšná reprezentace školy v celostátní (týmové) soutěži Pohár vědy.
  • místo ve školním kole Olympiády v českém jazyce kategorie I.
  • Dosahuje vždy výborných a příkladných studijních výsledků – prospěch stále s vyznamenáním.

Vyšší gymnázium

Veronika Plevná

(ve školním roce 2020/21 studentka kvinty A Gymnázia Cheb, aktuálně žákyně sexty A)

• místo v mezinárodní (týmové) soutěži Pohár vědy
  • místo ve školním a 6. místo v krajském kole Biologické olympiády kat. B.
  • místo ve školním a 4. místo v krajském kole Chemické olympiády kategorie C.
  • Úspěšná reprezentace školy (tvorba fyzikálního videa) v celostátní kole fyzikální soutěže Vím proč.
  • místo v celostátní kole fyzikální soutěže Fyziklání online.
  • místo ve školním a 2. místo v krajském kole Matematické olympiády kategorie C.
  • místo (ze 169 týmů) v celostátním kole týmové matematické soutěže Matematický náboj.
  • místo v krajském kole soutěže Matematický klokan kategorie JUNIOR
  • místo ve školním kole Olympiády v českém jazyce.
  • Ve školním roce 2020/2021 vyhodnocena na 1. místě podle výsledků v přírodovědných a matematických soutěžích a olympiádách na vyšším stupni gymnázia.
  • Dosahuje vždy výborných a příkladných studijních výsledků – prospěch stále s vyznamenáním (jediná dvojka na vysvědčení).

Miroslava Plevná

• místo v mezinárodní (týmové) soutěži Pohár vědy
  • místo ve školním, 4. místo v okresním, 1. místo v krajském a 24. místo v celostátním kole Dějepisné olympiády.
  • místo ve školním, 3. místo v okresním a 4. místo v krajském kole Zeměpisné olympiády kategorie D.
  • místo ve školním a 10. místo v krajském kole Chemické olympiády kategorie C.
  • místo ve školním kole Biologické olympiády kat. B.
  • místo v celostátní kole fyzikální soutěže Fyziklání online.
  • místo ve školním kole Matematické olympiády kategorie C.
  • místo ve školním kole soutěže Matematický klokan kategorie JUNIOR
  • místo v mezinárodní soutěži Internetová matematická olympiáda.
  • Ve školním roce 2020/2020 vyhodnocena na 2. místě podle dosažených výsledků v přírodovědných a matematických soutěžích a olympiádách; a jako 2. podle dosažených výsledků v humanitních soutěžích na vyšším stupni gymnázia.
  • Dosahuje vždy výborných a příkladných studijních výsledků – prospěch stále s vyznamenáním a studijní průměr 1,00.