Perník povezeme do Brna

Josef KnotAktuality, Matematika

Ve dnech 22. a 23. 11. se konalo krajské kolo soutěže v piškvorkách. Z naší školy se zúčastnila dvě družstva z nižšího gymnázia a dvě z vyššího stupně. Družstvo Soběslav ve složení Žaneta Fryšová, Eliška Janoušková a Tobiáš Krištof se umístilo na pěkném druhém místě. Tým Perník ve složení Patrik Beránek, Petr Bílek a Tran Thai Khang povezeme do Brna na celostátní finále, protože v krajském kole zvítězil.

Žáci vyššího gymnázia předvedli také velmi pěkný výkon. Družstvo Gymcheb ve složení Jan Zůna, Barbora Doubravová, Markéta Štěříková, Michael Kovařík a Nguyen Duong se umístili na třetím místě.

Družstvo Rohlík ve složení Marek Nídl, Andrea Fryšová, Jakub Kopecký, Veronika Plevná a Vašek Zůna se po remíze ve finálovém souboji a prohře v rozstřelu umístil na druhém místě a jen nejtěsnějším možným způsobem do finále v Brně nepostoupil.

Všem žákům děkuji za reprezentaci naší školy a týmu Perník přeji, aby se ani v Brně neztratil.

Josef Knot