Pohár vědy – finále 2023

Josef KnotAktuality, Chemie, Fyzika

Dnes 26. 9. 2023 se konalo finálové kolo fyzikálně-chemické soutěže Pohár vědy 2023, kterého se zúčastnili nejlepší družstva z několika zemí. Naši školu reprezentoval tým Bonjour ve složení Kateřina Cízlerová, Silvie Jakubíková, Eliška Janoušková a Tobiáš Krištof.

Celá soutěž se týkala cestování a v tomto posledním kole si naši soutěžící vybrali Antarktidu a nízké teploty simulovali pomocí suchého ledu. Po výborné prezentaci týmu Bonjour jsme sledovali výkony ostatních družstev a očekávali jsme vyhlášení výsledků. Odborná porota nakonec rozhodla o umístění na 5. místě. K tomuto výsledku gratuluji a doufám, že se dalšího ročníku soutěže tým Bonjour zúčastní a že tento jejich výsledek motivuje k účasti i další žáky školy.

Josef Knot