Rada mladších: celostátní úspěch studentek 3.E

Milan KůtekAktuality, ZSV

V pondělí 4. 12. se v Praze konalo republikové finále studentské konference středních škol s názvem Rada mladších. Naše gymnázium v něm výborně reprezentovaly Aneta Šedivá a Hana Dinhová.

Meziškolní konference Rada mladších je akce na podporu vzdělanosti středoškolské mládeže. Svým zaměřením cílí na sdílení názorů mezi vrstevníky. Jejich společně trávený čas nad aktuálními tématy a možnost učit se prezentovat a obhajovat své názory před posluchači z jiných středních škol jim pomáhá pochopit se navzájem včetně jejich učitelů. Konferenci podporují mj. Ministerstvo školství, Evropská komise (Dům zahraniční spolupráce), kraje a další partneři.

Tématem letošního ročníku bylo duševní zdraví. Účastníci si připravili desetiminutovou prezentaci, kterou přednášeli na krajských konferencích. Mohli vybírat z těchto dílčích souvisejících témat: Jinakost a menšinový stres, Duševní obtíže, Nebezpečí kyberprostoru, Umělá inteligence. Kromě prezentujících se mohli studenti zúčastnit i jako diskutující.

krajském kole soutěže v Karlových Varech reprezentovali Gymnázium Cheb se svými prezentacemi tito studenti (všichni ze 3.E) : David Ondrišík + David Korenačka (Nebezpečí kyberprostoru, poplašné zprávy a dezinformace), Adéla Frantalová + Samuel Adam + Gabriela Khynychová (Jak nám může umělá inteligence pomoci a jaká jsou její rizika), Aneta Šedivá + Hana Dinhová (Moje vlastní zkušenost s duševními obtížemi). Příspěvek posledně jmenované dvojice vybrala odborná porota do celostátního finále.

Díky Anetě a Hance jsme se tak mohli podívat do honosných magistrátních prostor Nové radnice a do Velkého zastupitelského sálu hlavního města Prahy (viz foto), kde jinak jednají krajští zastupitelé. Prezentace našich děvčat patřila mezi nejlepší, což ocenili jak účastníci v sále, tak odborná porota. Gymnázium Cheb bylo v Praze hodně vidět a slyšet.

Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Milan Kůtek