Žáci Gymnázia Cheb vyjádřili podporu Ukrajině

Jan ŽídekAktuality

Ve čtvrtek 3. 3. 2022 se v aule školy sešli žáci vyššího gymnázia, aby vyjádřili podporu Ukrajině v boji s ruskými vojáky.

Akci zorganizovala Aneta Jadlovská ze 4.E se svými spolužáky. Za to jim jistě patří naše poděkování.

Stejně se patří poděkovat všem studentům, kteří si zakoupili sladkosti a tím přispěli k částce, kterou žáci Gymnázia Cheb vybrali a která byla zaslána na účet organizace Člověk v tísni.

Milerádi připojujeme vyjádření Anety:

Bdění pro Ukrajinu

V rámci celostátní kulturní akce Bdění pro Ukrajinu pořádáné iniciativou Studenti pro Ukrajinu a Národním divadlem, jsem se rozhodla uspořádat doprovodný program k této akci na naší škole.

Ve čtvrtek bylo možné celé dopoledne ve vestibulu školy sledovat přímý přenos Bdění pro Ukrajinu a následně mohli studenti vyššího gymnázia přijít na 6. vyučovací hodinu do auly, kde proběhl prodej napečeného sladkého pečiva a stužek v barvách Ukrajiny, jehož výtěžek se odeslal na SOS Ukrajina – Člověk v tísni. Za přibližných 20 minut prodeje se nám podařilo vybrat 9 253,-.

Následně jsme vyjádřili podporu při poslechu ukrajinské státní hymny. Hlavním bodem programu byla prezentace na téma “Dění na Ukrajině”, která měla za cíl přiblížit situaci na Ukrajině.

Poděkování patří vedení školy, že mi vyšli vstříc s realizací programu, pedagogům za uvolnění studentů z jejich hodin za účelem účasti, studentům napříč vyšším gymnáziem, kteří pomohli a něco upekli a neposledně mým spolužákům ve 4.E, kteří se do realizace programu v aule zapojili aktivně a bez kterých by to neproběhlo. A také všem, kteří si něco zakoupili a přispěli tak na dobrou věc. Děkuji!

Aneta Jadlovská, organizátorka akce