Atletické zlato (po)tvrzené stříbrem

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Rok 2023 se stal nejúspěšnějším rokem Gymnázia Cheb z pohledu účasti našich družstev v atletických soutěžích. Na květnové dvojnásobné vítězství týmů dívek i chlapců nižšího gymnázia v krajském kole Poháru rozhlasu ZŠ nyní navázali podobným způsobem i jejich spolužáci z vyššího „gymplu“. V krajském finále Středoškolského atletického poháru jsme totiž vybojovali zlato a stříbro!

Tato tradiční atletická soutěž středních škol se tentokrát konala na zlaté dráze stadionu v Poohří a my jsme výhodu domácího prostředí využili opravdu maximálně. Jen velmi těsně (o několik bodů v celkovém součtu) uniklo vítězství týmu dívek. Škoda. Být druhý v krajském finále je ale velký úspěch, za nímž stála velká bojovnost všech členek našeho družstva. Dámy, smekám před vámi!

Horní řada (s medailemi): Markéta Štěříková – Tereza Žaludová – Ivča Mičanová – Markéta Šupková – Eva Vokáčová.  Dolní řada (s medailemi): Sofia Khyzniak – Linda Ubryová – Sofia Kolupaeva – Kateřina Čadová

Naši hoši však nedali svým soupeřům z dalších družstev Karlovarského kraje šanci a po srdnatých individuálních výkonech zvítězili celkově s velkým náskokem. Zlaté medaile ze zlaté dráhy by byly odměnou samy o sobě, znamenají však především postup do celostátního finále, které se uskuteční v říjnu v jihomoravské Břeclavi. Tak nám už začněte držet pěsti!

Stojící zleva: Patrik Němec – Jakub Vojíř – Lukáš Hrůza – Filip Novák – Petr Polák – Jakub Halla – Jakub Lochman – Adam Hendrych – Vojtěch Hůda.  Ležící zleva: Jan Daňko – Tomáš Čada

Děkuji všem za vynikající reprezentaci Gymnázium Cheb, potažmo celého našeho města. Závěrem bych chtěl poděkovat i dalším vyučujícím tělesné výchovy a trenérům chebských sportovních oddílů.

Mgr. Milan Kůtek