Zlatí atleti. A to hned dvakrát!

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Na krajském finále Poháru rozhlasu v atletice se nám letos povedla neuvěřitelná věc. Všechny tři týmy Gymnázia Cheb skončily na stupních vítězů, přičemž obě družstva chlapců na tom nejvyšším. Prostě paráda!

Pohár rozhlasu je soutěž družstev žáků základních škol a víceletých gymnázií v lehké atletice. Kromě individuálních disciplín (sprint, běh na střední vzdálenost, skok do výšky a do dálky, hod kriketovým míčkem a vrh koulí) se soutěží i ve štafetě na 4x 60m. Výsledky závodníků se pak podle vícebojařských tabulek převádí na body, čímž vznikne pořadí jednotlivých týmů.

Krajské finále, do něhož jsme se museli nejprve probojovat úspěchem v kole okresním, proběhlo 24. května v Sokolově. Kromě chladného počasí se nám cestu za výborným umístěním snažili zkomplikovat soupeři z tradičních „atletických bašt“ – Chodova, Ostrova n.O., Karlových Varů i Sokolova. Marně! Jak naši mladší žáci (prima a sekunda), tak žáci starší (tercie a kvarta) si počínali opravdu skvěle, své výkony z okresního kola dokázali ještě vylepšit a to jim přineslo zasloužené vítězství v obou kategoriích. Vynikající výkony předvedly i naše dívky, které obsadily v kategorii starších žákyň bronzovou pozici.

Mladší žáci – 1.místo:

(zleva): Samuel Kuklík – Alex Zahrádka – Lukáš Štercl – Matyáš Koudelka – Tomáš Blahout – Marek Kubík – Jakub Skřivan – Jan Lípa – Michal Fatka (v okresním kole ještě Daniel Vasylyk)

O celkovém úspěchu rozhoduje v těchto soutěžích družstev především vyrovnanost výkonů všech členů týmu. Chcete-li vyhrát, nesmíte mít žádnou slabinu. A to se nám podařilo! K porážce soupeřů pak navíc napomohly mimořádné individuální výkony. Nejvíce bodů pro svá družstva v našem případě získali Kačka Čadová, David Vojíř a Honza Lípa.

Starší žáci – 1.místo:

(zleva): Martin Aust – Marek Nídl – Pavel Závodník – Martin Stehlík – Jan Mareš – Filip Bruckner – Jakub Krejčí – Jan Zůna – Šimon Strádal – David Vojíř (v okresním kole ještě Štěpán Němeček)

Radost z tohoto historického úspěchu naší školy v žákovské atletice nám trochu kazí jediná skutečnost: vítězství neznamená přímý postup do republikového kola. V něm totiž bohužel startuje jen poloviční počet týmů s nejvyššími bodovými součty z kol krajských. Škoda. Přitom by stačilo jen pořádat republikové finále odděleně pro mladší a starší kategorii, nikoliv současně v jeden den… Všem našim borcům bych atmosféru celostátního finále a nové závodnické zkušenosti moc přál. No nevadí, vynahradíme si to v jiných soutěžích a republiku zase dáme!

Starší žákyně – 3.místo:

horní řada (zleva): Alžběta Tichá – Natálie Hallová – Tereza Žaludová – Markéta Štěříková – Nicol Jílková / dolní řada (zleva): Veronika Vaňkátová – Christina Patočková – Kateřina Čadová

P.S.: Všem členkám a členům našich družstev děkuji za jejich snahu a vzornou reprezentaci Gymnázia Cheb. Poděkování patří také vyučujícím tělesné výchovy a trenérům chebských sportovních oddílů.

Mgr. Milan Kůtek