Běžecký rekord překonán

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

To se hodně povedlo! Tým chlapců z vyššího gymnázia dosáhl v republikovém finále přespolního běhu ve Žďáru nad Sázavou historicky nejlepšího umístění v „běžeckých dějinách“ naší školy.

Už dlouhou řadu let se Gymnáziu Cheb daří v běžeckých soutěžích, především v přespolním běhu a Juniorském maratonu. Na spočítání našich účastí v celostátních finále bychom potřebovali i prsty u nohou, protože ty na rukou nám už nestačí. A to, že start v republikovém kole vůbec není samozřejmostí a znamená předcházející vítězství v krajském (a okresním) kole, si doufám uvědomují úplně všichni.

Po roce 2018, kdy se poprvé probojovala do celostátního finále současně naše družstva chlapců i dívek, jsme letos dosáhli dalšího historického úspěchu. Doposud nejlepší devátou pozici naši reprezentanti vylepšili na 8. místo, přičemž sedmá příčka nám unikla o pověstný vlásek v podobě jednoho jediného místečka v individuálním pořadí…

S umístěním v celostátní TOP 8 – ostatně jako s každým rekordem – ale musíme být velmi spokojeni. Nejméně třetinu ze všech krajských týmů totiž i letos tvořily školy zaměřené na přípravu lyžařů-běžců a biatlonistů, s nimiž se pochopitelně srovnávat nemůžeme.

Složení našeho úspěšného družstva: (zleva) Jan ZůnaFilip NovákJan DaňkoOndřej PostlPatrik Němec

Další příležitost popasovat se běžecky se soupeři z dalších středních škol budeme mít na jaře při Juniorském maratonu. Chcete-li se stát součástí našeho širšího týmu (závodu se v dubnu účastní chlapci i dívky), neváhejte mě kontaktovat ohledně přípravy. Rád se s vámi o své zkušenosti podělím 🙂

Za podíl na přípravě našich běžců děkuji také trenérům chebských sportovních oddílů. Všem členům družstva moc gratuluji, patří vám dík za příkladnou reprezentaci školy a týmovou bojovnost. Jeden za všechny, všichni za gympl Cheb!

Mgr. Milan Kůtek