Naše republiková NEJ

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Svým vítězstvím v krajském kole Středoškolského atletického poháru si družstvo chlapců naší školy vybojovalo účast v celostátním finále. A byla to parádní jízda!

Nejprve pro ty, kdo tuto tradiční atletickou soutěž středních škol ještě neznají. Závodí se v sedmi disciplínách (60m, 400m, 1500m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta 4x 200m), takže v úspěšném týmu musí být dobří sprinteři, vytrvalci, skokani i vrhači. To není jednoduché, nám se však takto pestrý tým sestavit podařilo.

A reprezentoval nás opravdu skvěle. Po náročné cestě do jihomoravské Břeclavi jsme se velmi statečně utkali s nejlepšími družstvy středních škol z celé České republiky. Kromě přemožení několika z nich v celkovém pořadí si naši borci připsali řadu „skalpů“ ve svých individuálních disciplínách.

Celostátní finále Středoškolského atletického poháru jsme sice nevyhráli, ale v něčem jsme určitě byli NEJ. Kdyby nic jiného, přijeli jsme z největší vzdálenosti ze všech zúčastněných týmů. Kromě toho jsme měli jednoznačně nejlepší dresy, takže Gymnázium Cheb bylo nejvíce vidět!

K těmto dvěma „prvenstvím“ přidávám i největší možnou bojovnost, kterou kluci předvedli. Jejím důkazem jsou jak dosažené osobní rekordy, tak i zlepšení celého družstva v porovnání s krajským kolem. Hoši, děkujem!

Horní řada (zleva): Tomáš Čada – Jakub Lochman – Vojěch Hůda – Lukáš Hrůza – Petr Polák. Dolní řada (zleva): Jakub Halla – Jan Daňko – Jakub Vojíř – Filip Novák

Velké díky všem za vynikající reprezentaci Gymnázium Cheb, potažmo celého našeho města a Karlovarského kraje. Závěrem bych chtěl poděkovat i trenérům chebských sportovních oddílů, kteří mají na tomto úspěchu také svůj podíl.

Mgr. Milan Kůtek