Okresní kola Dějepisné olympiády

Stanislav CisarikAktuality, Dějepis a latina

Tento týden se konala okresní kola Dějepisné olympiády v kategoriích nižší a vyšší gymnázium. Úkoly byly ve srovnání se školním kolem daleko větší výzvou a zaměřovaly se na konkrétní aspekty života jednotlivých vrstev středověké společnosti. Součástí byla také práce s ikonografií či s ukázkami z nejrůznějších středověkých pramenů.

15. ledna poměřili tři žáci kvarty A síly se svými vrstevníky a rozhodně se neztratili; navíc se zařadili mezi úspěšné řešitele. Filip Tkáč vybojoval 17., Eliška Janoušková 8. a Tobiáš Krištof 1. místo.

17. ledna se tři účastníci naší školy v kategorii střední školy probojovali mezi úspěšné řešitele. Tereza Akantisová (sexta B) si zajistila 6., Daniela Šimáčková (2.E) těsně pod stupni vítězů 4. a Radek Hána (septima A) na 1. místě.

Tobiáš, Eliška, Tereza, Daniela a Radek budou naši školu reprezentovat v dubnu na krajském kole. Tímto způsobem bych chtěl účastníkům pogratulovat k úžasným výsledkům a postupujícím popřát hodně štěstí v kole krajském.