Opět ve finále Subterra cupu!

Michal FlaksaAktuality, Tělesná výchova

I v letošním školním roce se týmu chlapců našeho gymnázia podařilo probojovat z krajského kola do národního finále Subterra cupu, středoškolského florbalového poháru. Rozsahem se jedná o jednu z největších akcí svého druhu. V minulé sezoně se do boje o O2 arénu, kde se i letos uskuteční superfinále, zapojilo 751 týmů. Finálový turnaj se uskutečnil 21. března v pražském Sportovním areálu Hamr. Soutěživost a rivalita byla cítit od úvodních duelů. Naši chlapci měli možnost poměřit síly s vrstevníky, kteří pravidelně nastupují v elitních mládežnických soutěžích.

Po prvních dvou zápasech ve skupině, kde podlehli postupně Gymnáziu a střední odborné škole pedagogické z Liberec a favoritovi na celkové prvenství Gymnáziu Nad Štolou, dokázali uhrát cennou remízu se SOŠ stavební Kolín, čímž si díky lepšímu skóre zajistili postup do čtvrtfinále. Tam bohužel narazili na pozdějšího celkového vítěze SPŠ stavební a OA z Kladna. V posledním duelu o umístění se utkali se SPŠ Resslova z Ústí nad Labem a s turnajem se rozloučili prohrou.

Nutno podotknout, že jim turnajový los příliš nepřál. Už ve skupině se potkali s pozdějším finalistou z Liberce a bránu semifinále jim zavřel vítěz turnaje z Kolína. Bez ohledu na los podali naši chlapci srdnatý výkon a obhájili loňské 6. místo v západní skupině.

horní řada zleva: Tomáš Peták (7.B), Martin Stehlík (5.B), Jan Šveňha (7.B), Ngo Phuc Anh (4.E), Vojtěch Hůda (8.B), Lukáš Kesl (7.B), Damián Velek (7.A), Ondřej Svoboda (8.A)

spodní řada zleva: Jakub Vojíř (7.B), Jakub Havránek (7.B), Jakub Holota (7.B), Martin Aust (5.B)

Děkujeme za odvedené sportovní výkony v dresu Gymnázia Cheb!

Michal Flaksa, Jan Žídek