Pohár vědy 2023

Josef KnotAktuality, Chemie, Fyzika

Žáci ze třídy 3. A Kateřina Cízlerová, Silvie Jakubíková, Eliška Janoušková a Tobiáš Krištof se na začátku ledna přihlásili do fyzikálně-chemické soutěže Pohár Vědy. Během měsíců leden až březen pracovali na domácích kolech a získali dostatečný počet bodů k těsnému postupu do krajského kola. Vystoupení v krajském kole se porotě velmi líbilo a tým Bonjour (jak se jmenovali) přeskočil několik jiných týmů a ze čtvrtého místa postoupil do republikového finále mezi 12 nejlepších. Republikové kolo se skládalo z představení prací za celé období a předvedení pódiového experimentu. Celkové vystoupení se žákům podařilo a ve velké konkurenci nakonec obsadili velmi pěkné třetí místo, čímž si také vysloužili účast na mezinárodním online kole, které bude na začátku příštího školního roku.

Všem členům týmu děkuji za skvělou práci a přeji hodně úspěchu v mezinárodním kole.

Josef Knot