Řekla jsem, že nelituju ničeho …

Jitka JoanidisováAktuality, Francouzský jazyk

10. října 2018 uběhlo již 55 let ode dne, kdy se do pěveckého nebe odebrala jedna z nejslavnějších zpěvaček šansonu – Edith Piaf. Její srdce sice přestalo bít, ale její hlas stále rozdává radost. Proto jsme také u příležitosti letošního výročí s nadšenými francouzštináři připravili  představení, které v krátkosti připomnělo nejdůležitější okamžiky zpěvaččina krátkého, leč velmi bohatého života.

V hlavní roli Edith Piaf excelovala Ester Pistorová (2. E) a velice úspěšně jí jako zuřivý novinář sekundoval Antonín Šrail (6. A). Edithin životní příběh jsme proložili nejen jejími písněmi Mon Dieu a Je ne regrette rien, které ve francouzštině bravurně zazpívala Anička Vondráčková (7. B), ale také velmi citlivě a poutavě přednesenými texty v podání Kláry Siglové (5. A) Embrasse-moi, Terezy Maherové (3. E) Accordéoniste a Les amants d’un jour a Adély Krčmové (6. A) L’hymne à l’amour a La foule. Tereza s Adélou měly svůj umělecký přednes ztížen klavírním doprovodem, nicméně obě tuto výzvu zvládly na jedničku s hvězdičkou. Na půvabu představení se podílela i vystoupení Nikolaose Giannoulase (2. E) a Josefa Tolara (3. E), kteří se úžasně zhostili rolí dobrodince Louise Lepléeho (Niko) a boxera a životní lásky Marcela Cerdana (Pepča). Jako nadějný zpěvák se představil Tom Křížek (8. A), jenž se statečně „položil“ do role mladého Théa Sarapa a před zaplněnou aulou krásně zazpíval duo s životem unavenou Edith. Všem patří poděkování a velký obdiv.

S díky se ovšem nesmí zapomenout ani na šikovného zvukaře Jakuba Pouzara (2. E), Karolínu Joanidisovou (8. A), která se postarala o čtecí zařízení, Elišku Dostálovou (8. A) za citlivou obsluhu trianglu, Soňu Vejražkovou (8. A), která přebrala štafetu v promítání prezentace, a kameramana Lukáše Pulce (7. A)

A v neposlední řadě samozřejmě obrovské díky paní Lence Těžké za hlasový coaching dua Théo & Edith. Bez jejích cenných rad a podpory by to ti dva určitě nezazpívali tak dobře.

Děkujeme vám všem, kteří jste nás přišli podpořit, a doufáme, že se nám podařilo vás pobavit nebo potěšit.

Fotogalerie zde