Rok v USA zdarma – americké vládní stipendium FLEX pro středoškoláky

Rendlová VěraAktuality, Anglický jazyk

Čeští středoškoláci a středoškolačky se mohou letos na podzim opět ucházet o americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX), které vybraným studentům a studentkám umožní strávit rokv USA zdarma. Naši studenti byli již dvakrát úspěšní a toto stipendium získali. Tak proč to nezkusíte i vy?

Program FLEX právě sbírá přihlášky českých středoškoláků aktuálně v prvním nebo druhém ročníku 4letého středoškolského studia, kteří by rádi vyjeli na rok do USA, a sice zcela zadamo.

FLEX je program Ministerstva zahraničních věcí USA. Každoročně vybírá cca 14 českých studentů, kterým zajistí přípravu na odjezd, americkou střední školu a hostitelskou rodinu. Program je plně finančně zajištěn, studenti tak do ročního pobytu nemusí vkládat rodinné finance. V České republice navíc funguje koordinátorka programu, která je s uchazeči a rodiči průběžně v kontaktu.

Výběrové řízení je velmi soutěživé, v minulosti se však podařilo uspět několika studentům, kterým sebedůvěru dodala aktuální nebo nedávná spolupráce s asistentem nebo asistentkou Fulbrightova programu. Informace o programu posíláme i asistentům a bývalým asistentům, kteří by s vytipováním vhodných adeptů také mohli pomoct.

Podrobnější informace o programu najdete zde: https://czechia.americancouncils.org/flex-cz

Odkaz na přihlášku je zde: https://ais.americancouncils.org/cgi-bin/WebObjects/AIR.woa/wa/login?brand=flex

Uzávěrka přihlášek je už 13. října!

Koordinátorkou programu FLEX v České republice je Kateřina Šantúrová (ksanturova@americancouncils.org). S případnými dotazy se proto studenti mohou obracet přímo na ni.

Zde najdete  informační letáček. stipendium FLEX_leták podzim 2022_standard PDF