SBOHEM, PANÍ PROFESORKO

Kočvara JaroslavAktuality

S velkou lítostí oznamujeme, že v pátek 10. června 2022 naposledy dotlouklo srdce dlouholeté pedagožky chebského gymnázia paní Mgr. Lenky Těžké, která se ve věku 58 let odebrala do kantorského nebe.

Lenka Těžká se za 14 let svého působení na našem gymnáziu nesmazatelně zapsala do srdcí nejen svých žáků, ale i svých kolegů. Byla to výborná učitelka s odbornými znalostmi přesahujícími běžný standard. Dokázala svým poctivým přístupem a velkým zápalem nadchnout pro své předměty většinu studentů. Uměla být přísná i milá, rázná i empatická, ale rozhodně vždy spravedlivá, zodpovědná, svědomitá, komunikativní, pracovitá, vtipná, kreativní, ochotná pomoci. A hlavně byla úžasným člověkem s nadhledem a jasně stanoveným žebříčkem hodnot. Do dějin naší školy se nesmazatelně zapsala svými pověstnými scénkami s novozákonní tematikou, na něž se každoročně při vánoční akademii těšili úplně všichni – žáci, rodiče i kolegové. Velkých úspěchů dosáhla také v řečnické soutěži Mladý Démosthenes, v níž její svěřenci mnohokrát zvítězili v celostátním kole.

V osobě paní Mgr. Lenky Těžké přišlo naše gymnázium o jeden z pilířů. Je nám velmi líto, že už se s ní nebudeme moci smát ani čerpat z její nevysychající studnice nápadů. Osud je někdy nespravedlivý a v tomto případě to platí dvojnásobně.

Upřímnou soustrast celé rodině a všem pozůstalým.