Školní kolo Astronomické olympiády 2017/18

Kočvara JaroslavAktuality, Fyzika

Zajímá vás vesmír, hvězdy, noční obloha, planety a vše kolem astronomie? Pak je tady právě pro vás Astronomická olympiáda (AO). AO je soutěží z oboru astronomie, která je určena zájemcům o přírodní vědy, o astronomii, o soutěžení, prostě všem s chutí poměřit si svoje znalosti.

Úvodní soustředění ke školnímu kolu AO, zakončené vypracováním školního kola proběhne ve čtvrtek 19. října 2017 od 8:00 h v Laboratoři fyziky LFy1 v 2. nadzemním podlaží pavilonu A.

Během školního kola lze používat libovolné pomůcky (encyklopedie, internet apod.), kromě nápovědy ostatních.

Zájemci se nahlásí svým třídním učitelům a dostaví se ve čtvrtek 19. 10. v 8:00 h do LFy1
Krajské kolo řeší úspěšní řešitelé školního kola doma a vyhodnocuje je ústřední komise AO, nejlepší řešitelé z krajského kola postupují do celostátního finále.

Ing. Josef Hanzlík