Za panem profesorem Vladimírem Hartmannem

Kočvara JaroslavAktuality

SBOHEM, PANE PROFESORE

V pondělí 3. září 2018, v první den školního vyučování, dotlouklo po dlouhém a vyčerpávajícím boji se zákeřnou chorobou srdce dlouholetého pedagoga chebského gymnázia pana Mgr. Vladimíra Hartmanna.

Magistr Vladimír Hartmann se narodil 16. listopadu 1949 v Chebu. Po absolvování zdejšího gymnázia vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Většinu profesní kariéry pedagoga strávil na chebském gymnáziu, kde vyučoval anglický jazyk a tělesnou výchovu. V chebském zastupitelstvu působil od roku 1998. V letech 2010 až 2014 vykonával funkci místostarosty.

Na kolegu a přítele, pana Mgr. Vladimíra Hartmanna, který patřil mezi nepřehlédnutelné osobnosti školství a veřejného života našeho města i regionu, budeme s úctou vzpomínat. Vladimír považoval práci učitele za poslání a po dobu jeho působení u nás trávil čas se žáky nejen v lavicích, ale také na lyžařských kurzech a jiných sportovních a tělovýchovných akcích. Kolegové i žáci na něj pamatují jako na spravedlivého, energického a fair play člověka, učitele a sportovce. Děkuji mu za nás všechny – kolegy i vděčné studenty – za jeho celoživotní práci, do níž dával své srdce, za všechny jeho dobré činy a skutky a dovolím si položit mu symbolickou kytici na začátek jeho nekonečné cesty s nadějí, že když osud zavírá jednu bránu, druhou zároveň otvírá.

Sbohem, pane profesore!

Poslední rozloučení s panem Mgr. Vladimírem Hartmannem se koná v pátek 7. září 2018 ve 12 hodin v kapli městského hřbitova v Chebu.

Upřímnou soustrast celé rodině a všem pozůstalým.