Naši mladí geologové ovládli stupně vítězů

Radka KrálováAktuality, Biologie

I v letošním školním roce se naši žáci zúčastnili Geologické olympiády a opět uspěli i v krajském kole, které se konalo 27. 3. 2023 v Mariánských Lázních.

Ve velmi náročné soutěži, která se skládá nejen z testu, který ověřuje teoterické znalosti z oborů mineralogie, petrologie a paleontologie ale součástí je také poznávání minerálů, hornin a fosílií, naši žáci skvěle uspěli.

V kategorii A ( NG a žáci 2.stupně ZŠ) s velkým bodovým náskokem zvítězil Štěpán Němeček, 2. místo vybojoval Tony Huu Nguyen a bronz si odnesl Filip Bruckner, všichni ze 4.A.

V kategorii B ( žáci SŠ) opět vybojovala 1. místo Adéla Austová ze 7.B a na stupně vítězů dosáhla i žákyně 5.B Tereza Akantisová, když získala 3. místo.

Všem žákům srdečně blahopřejeme a budeme držet palce i v celostátním kole.