Vědecký čtyřboj

Zuzana HabětínkováAktuality, Biologie, Chemie, Fyzika, Matematika

V soutěži vědeckých týmů jsme skvěle zabojovali.

Dne 30.11. se uskutečnilo online kolo mezinárodní soutěže Vědecký čtyřboj. Původní termín 24.11. skončil předčasně pro technickou závadu organizátora.

Vědecký čtyřboj je přírodovědné klání pro čtyřčlenné týmy českých i slovenských středoškoláků. Své síly v něm poměřují ti nejzapálenější fyzici, matematici, biologové a chemici. Ti si u řešení originálních a záludných úloh ověřují nejen své znalosti oboru, ale i schopnost spolupráce.

Náš tým ve složení Daniel Theiss (7.A – fyzika), Quang Dang (7.B – matematika), Réka Šuba (8.A – biologie) a Adéla Austová (8.B – chemie) za sebou nechal téměř 200 týmů a svým umístěním na 41. místě, tedy v první pětině nejúspěšnějších týmů, prokázal své vysoké kvality.  Naši studenti dokázali svými znalostmi a dovednostmi porazit studenty mnoha známých prestižních gymnázií z Česka i Slovenska.

Výsledková listina k nahlédnutí zde.

Tento výkon velmi oceňujeme, blahopřejeme k nádhernému výsledku, všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho skvělých výsledků v dalších přírodovědných  soutěžích.

Zuzana Habětínková