MÁME PARLAMENT!

Tomáš FišerAktuality, Školní parlament

V úterý 14.11. 2023 se uskutečnilo první zasedání nově vzniklého Školního parlamentu Gymnázia Cheb. Delegáti a delegátky jednotlivých tříd si vyslechli povzbudivá slova zástupkyně ředitele paní Radky Králové, obdrželi jmenovací dekrety a svým podpisem oficiálně přijali a zahájili své členství pro školní rok 2023/24.

Školní parlament Gymnázia Cheb je složen z 37 zástupců všech ročníků nižšího a vyššího gymnázia, kteří byli vybráni na základě voleb uskutečněných v 1. listopadovém týdnu. Cílem tohoto sdružení je vybudovat prostor, ve kterém mohou žáci vyjádřit a sdílet svůj názor, podílet se na řešení problémů a navrhovat i realizovat změny týkající se školního prostředí. V plánu je také organizace akcí a činností přispívajících k utváření pozitivní atmosféry a vztahů založených na demokratických principech a ideálech souznících s nově vytvořenou vizí naší školy.

Zástupci jednotlivých tříd, členové Školního parlamentu Gymnázia Cheb:

1.A Matěj Kolář, Viktorie Kopecká

1.B Klára Šlajsová, Duong Phuong Anh, Petra Olivová