Republika o nás ví

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Podzim ve školním sportování již tradičně patří hlavně běžeckým a atletickým soutěžím. Stejně jako v „předcovidových“ letech si v nich vedli výborně studentky a studenti našeho gymnázia, když dokázali vybojovat celkem pět medailových umístění v krajských kolech Přespolního běhu a Středoškolského atletického poháru.

V případě děvčat – atletek a chlapců – běžců pak na základě jejich vynikajících výkonů následovala účast v celostátních kolech zmíněných soutěží. V největší možné konkurenci středoškoských týmů z celé republiky (některé školy mají to štěstí, že je navštěvují reprezentanti či reprezentantky ČR) jsme se rozhodně neztratili a nasbírali mnoho cenných zkušeností.

Tým Gymnázia Cheb na republikovém finále Středoškolského atletického poháru v Břeclavi (zleva): Linda Ubryová, Eva Vokáčová, Ivča Mičanová, Eliška Krbcová, Terka Speierlová, Markéta Šupková, Nina Peterková a Zuzka Krutinová (na postupu z krajského kola se podílela ještě Eliška Tochorová)

Družstvo Gymnázia Cheb na celostátním finále Přespolního běhu ve Žďáru nad Sázavou (zleva): Patrik Němec, Jan Daňko, Adam Patočka, Filip Novák a Daniel Kubík (ve vítězném týmu v krajském kole byli ještě Ondřej Postl a Tomáš Čada)

Běžecké úspěchy naší školy potvrzují i další „placky“ z krajských kol. O tři sady bronzových medailí se zasloužila družstva chlapců ve III. kategorii a dívek ve IV. kategorii (tj. mezi základními školami) a také dívek v V. kategorii (jde o střední školy). Všem členkám a členům našich družstev děkuji za jejich snahu, bojovnost a vzornou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Milan Kůtek