Lidice21, vol. 18

Stanislav CisarikAktuality, Dějepis a latina

Lidice pro 21. století představují jednu ze zajímavých soutěží na poli dějepisu. Organizátorem je již 18. rok Památník Lidice.

První kolo, kterého se účastní žáci ve věku 10-19 let ve dvou kategoriích (mladší/starší), se skládá z vědomostního testu, který vyžaduje práci s prameny. Druhou část tvoří volný literární útvar na některé z nabízených témat s maximálním rozsahem 3000 znaků.

Celkem bylo možné získat 95 bodů. V kategorii mladších žáků se účastnili Oliver Slavíček (75 bodů) a Karin Slavíčková (65 bodů). V kategorii starších žáků soutěžili David Ondrišík (75 bodů), Benedikt Patočka (80 bodů), Vendula Nováková (75 bodů) a Daniela Šimáčková (85 bodů). V celkové konkurenci více než 2300 žáků z celého Česka bohužel výsledky na postup do 2. kola (kam se dostává 21 nejlepších) nestačily.

Chtěl bych všem poděkovat za snahu a krásné práce.