Postupim, Helsinky a studená válka

Stanislav CisarikAktuality, Dějepis a latina

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhl již XXXI. ročník Dějepisné soutěže na téma „od Postupimi po Helsinky,“ tedy období od roku 1945-1975 v kontextu evropských dějin s výjimkou Československa. Výzvám z oblasti kultury, sportu, hlavně ale období, které bylo charakteristické díky soupeření mezi východním a západním blokem, se odvážně postavilo i naše družstvo ve složení: Libor Rytíř (kvinta A), Adam Šauša (sexta B) a Matěj Molnar (4.E). Společně dokázali získat celkem 208 bodů (maximum bylo 293) a zajistit si celkové 30. místo (zároveň šlo o nejvyšší umístění školy v rámci Karlovarského kraje). Výsledky jednotlivých škol byly velice těsné, do top desítky scházelo „pouhých“ 19 bodů. Chtěl bych všem třem poděkovat za reprezentaci školy.

Obrovský dík si zaslouží pan Stulák a jeho realizační tým za špičkovou organizaci, která tuto soutěž po mnoho let provází.

XXXII. ročník bude zaměřen na období evropských dějin 1975-2000 („od Helsinské konference až do konce milénia“) s výjimkou událostí na území Československa.