Víte co znamená Gastschuljahr?

Jan ŽídekAktuality, Německý jazyk

Ve středu 9. 10. 2019 se v  Marktredwitz uskutečnilo slavnostní zahájení dalšího roku projektu Euroregia Eggrensis s názvem „Gastschuljahr“.

V jeho rámci bude ve školním roce 2019/2020 studovat na německých gymnáziích 21 českých studentů. Mezi nimi jsou také dvě žákyně chebského gymnázia – Adéla Lišková a Adéla Koudelková.

Na fotografii je můžeme vidět v prvé části vedle prezidentky bavorské části Euroregia Egrensis paní Dr. Birgit Seelbinder.

Děvčata jsou ubytována v rodinách, které si moc pochvalují.  Jedna navštěvuje gymnázium v Bayeruthu a druhá ve Weidenu. Přejeme jim, aby se jim v Německu líbilo a aby se jim splnilo jejich přání zdokonalit se v německém jazyce.

Slavnostním večerem provázel hudební soubor Gymnázia Cheb Jang Band pod vedením Michala Holoty.

Více se o projektu Gastchuljahr můžete zjistit na stránkách Euregia Egrensis.