Geologicko-ekologická exkurze 28.6.2021

Radka KrálováEVVO

V letošním roce, jsme se opět vydali poznávat zajímavá místa našeho regionu. Tentokrát na exkurzi vyrazili žáci 3.B. Cílem byla montánní krajina Zlatý Kopec, která je součástí světového dědictví UNESCO. Žáci navštívili důl Johannes, kde absolvovali komentovanou prohlídku. Průvodcem byl profesionální geolog, a proto žáci získali nejen informace o územním vývoji krajiny, ale i o demografických změnách souvisejících s těžbou minerálů. Všichni si vyzkoušeli terénní práci geologa na odvalu u štoly. Každý si mohl najít galenit či magnetit. Následně jsme navštívili NPR Božídarské rašeliniště , kde jsme mapovali pozůstatky po těžbě rašeliny a cínovce. Pojmy borkování, bulty  šlenky tak již pro žáky nejsou neznámými pojmy.